Amacımız

“Dünyayı Değiştirmek” deyişini duymuşsunuzdur. Biz de bu niyetle yola çıktık ama biz içinde yaşadığımız dünyayı değiştirmekten ziyade şahsi dünyaları değiştirmek istiyoruz.

Hayatın, aslında bizim, ötekileştirdiği insanların, bu insan bir nakil hastası, bir kader mahkumu ve ya ebeveyninin yanında hapishanede yaşamak, büyümek zorunda kalan bir çocuk olabilir, hayatlarına dokunmak, onların dünyalarını değiştirmek istiyoruz.

Sadece bizim dışımızdaki insanların değil kendi hayatlarımıza, üyelerimizin, gönüllülerimizin hayatlarına dokunmak, onların dünyalarını da değiştirmek istiyoruz.

İşte bu amaçlar etrafında kültürel ve tarihi geziler düzenleyecek, kitap okuma, sinema, söyleşi, sergi günleri tertip edecek, sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştireceğiz.

Hepsinin altında bu genç ekibin yanında bulunanların ufkunu genişletmek ve bunun sonucunda ülkenin ihtiyacı olan, farkındalığın farkına varmış genç bireyler topluluğu oluşturmaktır.

Bu amaçla bir yılı üç mevsime böldük; kültür mevsimi, gezi mevsimi ve proje mevsimi. Kültür mevsiminde yapılabilecek her türlü kültürel etkinliği yapmayı düşünüyoruz. Gezi mevsiminde kültürel, tarihi geziler düzenlemeyi düşünüyoruz. Proje mevsiminde de AB Projeleri, sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmek istiyoruz. Ayrıca iş fikri olan arkadaşların fikirlerini geliştirmelerine yardımcı olacağız ve kendilerine “Melek Yatırımcı” arayacak, olabilirsek biz destek olacağız.